Czy popełniasz te 5 błędów automatyzacji marketingu?

Automatyzacja marketingu stała się istotnym narzędziem dla firm każdej wielkości. Może pomóc w zdobyciu i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej. Przyspiesz wyniki sprzedaży. Ponadto, umożliwiaj zaangażowanie większej liczby kontaktów dzięki spersonalizowanym wiadomościom wysyłanym we właściwym czasie. Dzięki temu możesz budować dobre relacje.

visit https://boldafrique.com/2020/09/01/reklama/

Jednak nie każdy system automatyzacji marketingu jest taki sam. W rzeczywistości bardzo niewielu ma wszystkie niezbędne narzędzia w jednym pakiecie usług. Jeśli tak, może to spowodować integrowanie części systemu od stron trzecich, co może kosztować czas i pieniądze, zwłaszcza gdy coś pójdzie nie tak.

Dlatego ważne jest, aby najpierw wiedzieć, na czym polega pełny system automatyzacji marketingu typu „wszystko w jednym”.

Automatyzacja marketingu to oprogramowanie serwerowe, które integruje różne technologie.

4 technologie automatyzacji najistotniejsze dla kampanii marketingowych

Po pierwsze zawiera CRM, który pozwala zbierać, przechowywać i wykorzystywać informacje o Twoich kontaktach. Aby móc segmentować kontakty według niestandardowych pól i tagów, zachowań – takich jak otwieranie wiadomości e-mail i klikanie łączy oraz zakupy.

Po drugie, zawiera zautomatyzowany system przesyłania wiadomości e-mail, SMS-ów, pocztówek i zadań. Dzięki temu możesz wysyłać każdą wiadomość do kontaktów na podstawie tego, kiedy się zgodzili, daty, zachowania, zakupu i innych.

Po trzecie, ma funkcjonalność eCommerce. Integruje strony zamówień z formularzem i bramką płatności dla zakupów jednym kliknięciem. Dodatkowo może umożliwić integrację z koszykiem, jeśli wolisz. Przede wszystkim może zautomatyzować procesy w oparciu o udane lub nieudane transakcje, subskrypcje, okresy próbne, plany płatności, kupony i inne.

Po czwarte, musi mieć narzędzie do tworzenia kampanii, które umożliwi zabranie każdego kontaktu w spersonalizowaną podróż z wymiernymi wynikami. Pozwala to na tworzenie wielu kampanii opt-in, sprzedaży, upsell, downsell i retencji.

System automatyzacji marketingu, taki jak ten firmy Ontraport, może zapewnić dodatkowe funkcje. Obejmują one śledzenie marketingowe, które pomaga zobaczyć, które reklamy, strony docelowe i e-maile generują najbardziej opłacalne wyniki. Witryna marketingu afiliacyjnego i członkostwa, która pomoże Ci zwiększyć liczbę klientów i sprzedaż. Narzędzie do tworzenia stron docelowych i formularzy umożliwiające projektowanie profesjonalnie wyglądających witryn w ciągu kilku minut. Oraz router leadów i system oceniania, które pomogą Tobie i Twojemu zespołowi sprzedaży śledzić potencjalnych klientów i przekształcać ich w klientów.

Trzy kluczowe zalety systemu automatyzacji marketingu to możliwość dostosowania go do potrzeb Twojej firmy. Możesz mieć jednocześnie wiele kampanii marketingowych, które działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto możesz zautomatyzować procesy specyficzne dla kontaktów na ich drodze. Ale są też błędy automatyzacji marketingu, które możesz popełnić po drodze.

Błąd Marketing Automation nr 1: Wysyłanie e-maili do kontaktów, które NIE wyraziły zgody
Automatyzacja marketingu obejmuje e-maile oparte na pozwoleniu. Oznacza to, że wysyłasz e-maile do kontaktów, które wyrażają zgodę na wysyłanie im informacji. Możesz uzyskać pozwolenie, gdy każdy kontakt zapisze się do Twojego systemu. Jednak importowanie listy lub ręczne dodawanie kontaktów do systemu Marketing Automation jest naruszeniem zasad SPAMu. Jeśli to zrobisz, możesz zagrozić dostarczaniu wiadomości e-mail nawet do tych, którzy udzielą ci pozwolenia.

Błąd Marketing Automation #2: Brak bazy danych aktywnych kontaktów
Nawet po uzyskaniu kontaktu, aby wyrazić zgodę, musisz utrzymywać go aktywnym. Oznacza to, że co najmniej raz w tygodniu musisz stale wysyłać im e-maile z odpowiednią treścią, aby mogli się z nimi skontaktować. W przeciwnym razie mogą o Tobie zapomnieć i nie otworzyć kilku wysłanych przez Ciebie e-maili. Z biegiem czasu mogą stać się mniej zaangażowani, zmniejszając dostarczanie wiadomości e-mail z całej bazy danych. Kampania ponownego zaangażowania to skuteczna metoda, aby ponownie zaangażować niezaangażowane kontakty w interakcję z Twoimi e-mailami. Otrzymujesz od tych kontaktów informację, czy chcą pozostać na Twojej liście, czy zrezygnować. Dzięki temu możesz utrzymywać spójną i przejrzystą bazę danych kontaktów.

Błąd Marketing Automation nr 3: Skupianie się na niewłaściwych wskaźnikach
Automatyzacja marketingu pozwala mierzyć wyniki Twoich kampanii. Obejmuje to zgody, konwersję sprzedaży, wskaźniki otwierania i klikania linków e-mail, wizyty na stronie docelowej, sprzedaż, zwrot z inwestycji i inne.

Jednak skupienie się na niewłaściwych danych może spowodować błędną interpretację prawdziwych wyników. Na przykład możesz mieć dwie kampanie, z których jedna ma znacznie wyższy współczynnik otwarć i niższy współczynnik kliknięć. Jednak gdy obliczysz współczynniki kliknięć, aby otworzyć, możesz zobaczyć zupełnie inny wynik. Przed rozpoczęciem każdej kampanii ważne jest, aby znać dane, na których chcesz się skoncentrować, aby określić sukces.